Language switcher

Sa oled siin

Juhtumist teavitamine

Lennuohutust mõjutavast juhtumist saadud teavet kogutakse tegelike või võimalike ohutusprobleemide kindlaks tegemiseks, sest sageli eelnevad lennuõnnetusele intsidendid või muud juhtumid, mis osutavad ohutusprobleemi olemasolule.

Esmatasandi lennundustöötajad peavad teavitama juhtumitest, mis oluliselt ohustavad lennundusohutust. Esmatasandi lennundustöötajad on nt piloodid, lennujuhid, õhusõiduki hooldajad jne. Juhtumist teadasaamise hetkest on esmatasandi lennundustöötajatel aega 72 h, et teavitada oma organisatsiooni lennuohutust mõjutavast juhtumist. Misjärel on organisatsioonil 72 h aega, et teavitada Lennuametit läbi www.aviationreporting.eu portaali või Lennuameti eelneval heakskiidul organisatsiooni teatamissüsteemi kaudu.

Lennuohutust mõjutavaid juhtumeid käsitleva info vahetamise peamiseks eesmärgiks on lennuõnnetuste ja intsidentide ärahoidmine. Seda ei tohiks kasutada süüle ega vastutusele osutamiseks või ohutustaseme võrdlusnäitajate kehtestamiseks.

Tavakodanik, kes on tunnistajaks olukorrale, mis tema arvates kujutab endast tegelikku või võimalikku ohtu lennundusohutusele, saab edastada teavituse tähelepanekust lennutegevuses. Vabatahtlik teavitus on anonüümne ja konfidentsiaalne ning Lennuamet kasutab saadud teavet ainult lennundusohutuse tagamise eesmärgil.

Teavitus tähelepanekutest lennutegevuses

 

Palun teavitage tähelepanekutest, rikkumistest ja muudest asjaoludest, mis võivad kaasa aidata tsiviillennunduse ohutuse tagamisele ja lennundusalase tegevuse parendamisele. Samuti ootame ettepanekuid, mis võiksid kaasa aidata lennuõnnetuste ja -intsidentide ärahoidmisele.
Teie vabatahtlik teavitus on anonüümne ja konfidentsiaalne ning Lennuamet kasutab saadud teavet ainult lennuohutuse tagamise eesmärgil.

Juhtum

näiteks JPG, maks 2 MB

Ettekande esitaja andmed (täitke soovi korral)

CAPTCHA
See küsimus aitab meil vältida spämmirobotite poolt saadetud infot.