Language switcher

Sa oled siin

Mehitamata õhusõidukid, sealhulgas droonid

Mehitamata õhusõiduk on õhusõiduk, mille pardal ei ole pilooti ning mille juhtimine toimub tehniliste abivahendite vahendusel või eelnevalt programmeeritud lennuna ilma piloodi juhtimiseta autonoomselt.

Mehitamata õhusõidukite hulka kuuluvad nii raadio teel juhitavad mudellennukid, mudelkopterid, multirootorid kui ka autonoomselt lendavad piloodita õhusõidukid. Rahvapäraselt kutsutakse mehitamata õhusõidukeid ka droonideks.

Kuni 150 kg (kaasa arvatud) käitamismassiga mehitamata õhusõidukite lennutegevus on käesoleval hetkel Eesti õhuruumis reguleeritud vaid õhuruumi kasutamise seisukohast lähtuvalt. Nii ärilisel kui ka mitteärilisel eesmärgil käitamiseks peab teatud õhuruumi osades olema Lennuameti ühekordne luba ja lennu kooskõlastus (taotlus mehitamata õhusõiduki lennutamiseks).

Taotluse palume saata aadressile ecaa@ecaa.ee.

Lennuamet on koostöös Tarbijakaitseameti, Tehnilise Järelevalve Ameti ja Andmekaitse Inspektsiooniga koostanud mehitamata õhusõidukite (sh droonide) müügi ja käitamise juhendi ning meelespead teenindajale ja käitajale:

 
 

Euroopa Komisjoni veebilehekülg droonide lennutamise kohta, kust leiab info drooni lennutamise kohta nii isiklikul kui ärilisel eesmärgil.